Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 21 Ιούλ 2019
Υδατοσφαίριση Μίνι-παίδων (Κ13) Τελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης μίνι-παίδων 2019  Final 10 Λάρισα – Δημοτικό Κολυμβητήριο Λάρισας, 18-21 Ιουλίου Μικρός Τελικός : ΝΟΠ – ΑΟΠΦ 06-04
Κλίκ για μεγέθυνση

Μικρός Τελικός : ΝΟΠ – ΑΟΠΦ 06-04

Τρίτη πανελλήνια θέση και χάλκινο μετάλλιο για τα παιδιά του Θανάση Κοντάκου. Τα δικά μας παιδιά!!
Δεν αξίζει η απογοήτευση! Μπορεί όλοι να περιμέναμε κάτι περισσότερο, πιο λαμπερό, αλλά αυτό που πετύχατε είναι πολύ σπουδαίο.
Ο αθλητισμός ενέχει συνεχείς προσπάθειες και πολλές απογοητεύσεις. Οι αυριανοί πρωταθλητές διδάσκονται, δομούνται και βελτιώνονται μέσα από αυτές. Είμαστε σίγουροι και το δείξατε ότι μπορούμε να περιμένουμε μεγάλες επιτυχίες και χαρές, εάν συνεχίσετε την σοβαρή προσπάθεια και υπάρχει η θέληση και το κίνητρο για υψηλότερες διακρίσεις.

Το μέλλον σας ανήκει και ο ΝΟΠ και η Πάτρα αναμένουν να το δείξετε!!!
Μπράβο παιδιά και καλή συνέχεια.
Είμαστε όλοι υπερήφανοι για εσάς!!

Το μέλλον ανήκει στους χάλκινους μίνι παίδες του ΝΟΠ

Το μέλλον ανήκει στα ταλαντούχα παιδιά της ομάδας μίνι παίδων του ΝΟΠ η οποία νίκησε χθες το απόγευμα το Π. Φάληρο στον μικρό τελικό του πανελλήνιου πρωταθλήματος και κατέκτησε την 3η θέση στην Ελλάδα.

Η πατρινή ομάδα έκανε απίστευτη πορεία στην τελική φάση, με 4 στα 4 κατέκτησε την 1η θέση στον όμιλό της, όμως στον ημιτελικό έπεσε πάνω στον ΠΑΟΚ ο οποίος νίκησε με 7-5 τον ΝΟΠ και βρέθηκε στον μεγάλο τελικό.Οι «δαίμονες» δεν το έβαλαν κάτω, με πολύ καλή εμφάνιση στο α΄ ημίχρονο με 4-0 «κλείδωσαν» τη νίκη από νωρίς και με τελικό 6-4 πανηγύρισαν την 3η θέση και την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου. Είναι χαρακτηριστικό πως έδωσαν συνολικά 18 αγώνες στη διάρκεια του πρωταθλήματος χάνοντας μονάχα μία φορά, χθες το πρωί από τον ΠΑΟΚ στον ημιτελικό!

Τα 8λεπτα: 0-3, 0-1, 0-1, 4-1.

ΝΟΠ (Κοντάκος): Λυκούδης 2, Αγγελόπουλος 1, Δρίζης 1, Καλαμάς 1, Νταφογιάννης 1.

ΚΟΝΤΑΚΟΣ: «ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΟΥ»

Μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής του ΝΟΠ, Θανάσης Κοντάκος, δήλωσε: «Είμαι πολύ περήφανος για αυτά τα παιδιά. Μετά από μια πολύ επίπονη και κουραστική σεζόν ανταμειβόμαστε με αυτό το μετάλλιο και είμαι χαρούμενος. Πιστεύω πως τα παιδιά αυτά αν συνεχίσουν την σκληρή δουλειά, έχουν πολύ μέλλον μπροστά τους. Θέλω να ευχαριστήσω τον Κ. Σακαλή που ήταν δίπλα μας, τον Λαμπάτο που μας βοήθησε όλη τη σεζόν αλλά και τον έφορό μου Γ. Θωμόπουλο που έλυνε κάθε μας πρόβλημα». Ο Πατρινός τεχνικός στα παιχνίδια της τελικής φάσης χρησιμοποίησε τους εξής αθλητές: Νταφογιάννη Άκη, Τσούλη Άγγελο, Κρεμανταλά Νάσο, Λυκούδη Σπύρο, Μπετχαβά Θωμά, Τρασάι Χριστόφορο, Μαυριόπουλο Χρήστο, Γιώτη Άλκη, Κοτζάμπαση Παντελή, Τρίχα Άγγελο, Μούρτζη Νικόλα, Καλαμά Αλέξανδρο, Τομοποσίδη Αχιλλέα, Δρίζη Μιχάλη, Θωμόπουλο Ανδρέα, Κατσαρό Ανδρέα, Χαλά Αλέξανδρο, Μπιτσάκο Κώστα και Αγγελόπουλο Ηλία.Πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός που στον μεγάλο τελικό επικράτησε του ΠΑΟΚ 8-4 και πήρε το χρυσό μετάλλιο.