Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 16 Ιαν 2022
Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2 - 2022. 11η Αγωνιστική :  ΝΟ Πατρών – ΟΦΗ 17-02
Κλίκ για μεγέθυνση

Με μια εξαιρετική εμφάνιση η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Πατρών επικράτησε του ΟΦΗ για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής ανδρών με 17-02.

Η πρώτη περίοδος ήταν ισορροπημένη ανάμεσα στις δύο ομάδες με το τέλος της να βρίσκει το ΝΟΠ να προηγείται με 3-2.

Στη συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του με τον ΟΦΗ να μην μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό σε άμυνα και επίθεση. Χαρακτηριστικό είναι ο ΝΟΠ δεν δέχτηκε ούτε ένα τέρμα στις τελευταίες 3 περιόδους ενώ αντίθετα πέτυχε 14.

Σημαντική ήταν η συμβολή του τερματοφύλακα Διονύση Βυθούλκα αλλά και του νεαρού Χρήστου Μαυριόπουλου που αγωνίστηκε σε ολόκληρη την τελευταία περίοδο και απέκρουσε ένα πέναλτι.

Αρκετό χρόνο συμμετοχής έδωσε ο προπονητής Βασίλης Λαμπάτος στους μαθητές της ομάδας Γεωργαρά Απόστολο, Λυκούδη Σπύρο, Καραΐσκο Άγγελο και Τρασάι Χριστόφορο και μάλιστα όλοι κατάφεραν να σκοράρουν.

ΝΟΠ (Β. Λαμπάτος): Βυθούλκας Δ., Γεωργαράς Απ. 2, Πολάτος Ιασ., Κανελλόπουλος Βασ. 2, Ρογδάκης Νικ. 1, Τρασάι Χρ. 1, Παπαχριστόπουλος Γ., Κωνσταντακόπουλος Αν. 2, Λυκούδης Σπ. 3, Γκότσης Παν., Ανδρικόπουλος Νικ. 4, Πασσάς Θαρ. 1, Μαυριόπουλος Χρ., Καραΐσκος Αγγ. 1, Νέγκιζ Φ.

Συγχαρητήρια στους παίκτες και τους προπονητές μας!

Την επόμενη εβδομάδα δεν διεξάγονται αγώνες για το πρωτάθλημα της Α2 εθνικής.