Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Παρασκευή 11 Μάρ 2022
Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2 - 2022 B Φάση – 2η αγωνιστική Ηλυσιακός – ΝΟ Πατρών 12-06
Κλίκ για μεγέθυνση
Εμφανώς επηρεασμένη από την αγωνιστική αποχή η ομάδα του ΝΟΠ ηττήθηκε εύκολα από τον Ηλυσιακό με σκορ 12-6.

Το παιχνίδι την 1η περίοδο ήταν μοιρασμένο με τον Ηλυσιακό να σκοράρει πρώτος, το ΝΟΠ να ισοφαρίζει 2 φορές και το σκορ να είναι ισόπαλο 2-2.

Στη 2η περίοδο ο Ηλυσιακός με περισσότερη υπομονή στις επιθέσεις πέτυχε περισσότερα τέρματα με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 5-3 υπέρ του.

Στη συνέχεια παίζοντας πολύ καλές άμυνες και με τον τερματοφύλακά του σε καλή μέρα ο Ηλυσιακός ανέβασε τη διαφορά στο 8-4.

Στην τελευταία περίοδο αν και ο ΝΟΠ κατάφερε να βρει σκορ δεν ήταν το ίδιο συγκεντρωμένος στην άμυνα με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 12-6.
Τα 8λεπτα: 2-2, 3-2, 3-0, 4-2