Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 20 Μάρ 2022
Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2 - 2022  Β Φάση, 3η αγωνιστική : ΝΟ Πατρών – Τρίαινα Βούλας  09-07
Κλίκ για μεγέθυνση

Μεγάλη νίκη για την ομάδα του ΝΟΠ που επικράτησε στην Πάτρα της Τρίαινας Βούλας με σκορ 9-7.

Ένα κλειστό παιχνίδι με πολλές αποβολές εκατέρωθεν όπου ο ΝΟΠ με καλύτερη φυσική κατάσταση έδειξε πολύ ικανός στην τελευταία περίοδο και με 3 αναπάντητα τέρματα καθάρισε το παιχνίδι.

Ενώ η 1η περίοδος έληξε ισόπαλη με 2-2, στη συνέχεια η Τρίαινα με μια σειρά καλύτερων επιθέσεων ξέφυγε στο ημίχρονο με 3-5.  Ο ΝΟΠ έδειξε καλύτερο πρόσωπο στα επόμενα λεπτά και στο τέλος της 3ης περιόδου βρισκόταν πίσω με μόλις 1 γκολ.

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας ήταν εξαιρετική στην άμυνα αφού δεν δέχθηκε ούτε 1 γκολ ενώ εκμεταλλευόμενη τον παίκτη παραπάνω σκόραρε συνολικά 3. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε το ΝΟΠ νικητή με 9-7.

Κανείς από τους παίκτες δεν υστέρησε σε απόδοση, ενώ εξαιρετικός ήταν ο τερματοφύλακας Διονύσης Βυθούλκας.

ΝΟΠ (Λαμπάτος - Μπουλουγουράς): Βυθούλκας, Γεωργαράς 1, Λυκούδης 1, Κανελλόπουλος 1, Γκότσης 2, Παπαχριστόπουλος 1, Ανδρικόπουλος 1, Kωνσταντακόπουλος, Ρογδάκης, Πολλάτος, Πασσάς, Νεγκίζ 2