Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Τετάρτη 29 Νοέ 2023
Α1 Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών 2024.  13η Αγωνιστική: ΑΝΟ Γλυφάδας- ΝΟ Πατρών 12-08
Κλίκ για μεγέθυνση
Α1 Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών 2024.  13η Αγωνιστική: ΑΝΟ Γλυφάδας- ΝΟ Πατρών 12-08Α1 Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών 2024.  13η Αγωνιστική: ΑΝΟ Γλυφάδας- ΝΟ Πατρών 12-08Α1 Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών 2024.  13η Αγωνιστική: ΑΝΟ Γλυφάδας- ΝΟ Πατρών 12-08Α1 Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών 2024.  13η Αγωνιστική: ΑΝΟ Γλυφάδας- ΝΟ Πατρών 12-08

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του ΝΟΠ εκτός έδρας από τη Γλυφάδα με σκορ 12-8.

Η ομάδα μας πλήρωσε το πολύ μουδιασμένο ξεκίνημα όπου δέχτηκε 6 γκολ και πέτυχε μόνο 1.

Με βελτιωμένη άμυνα στη 2η περίοδο και παθητικό 2 τερμάτων φτάσαμε στο 8-2 του ημιχρόνου.

Στη 3η περίοδο η ομάδα μας εμφανίστηκε πολύ βελτιωμένη και με επιμέρους σκορ 5-2 φτάσαμε στο 10-7 με το οποίο ξεκίνησε η τελευταία.

Εκεί ο ΝΟΠ δεν κατάφερε να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό, για να φτάσουμε στο τελικό 12-8.

Τα 8λεπτα: 6-1, 8-2, 10-7, 12-8

ΝΟΠ (Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης 2, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος 1, Λαμπάτος , Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας 2, Πασσάς 2, Ανδρικόπουλος, Γεωργαράς , Βικάτος, Γαβαλάς 1, Βυθούλκας, Wilso , Μπετχαβάς

Επόμενος αγώνας στην Πάτρα το Σάββατο στις 18:00 απέναντι στον Παναθηναϊκό.