Κατηγορίες

Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Κυριακή 17 Οκτ 2021
Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2 - 2022 2η Αγωνιστική :  ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 12-11 Κυριακή, 17/10/2021, Ώρα 15:00
Κλίκ για μεγέθυνση

Δεύτερη νίκη για το ΝΟΠ στο πρωτάθλημα αφού επικράτησε του Ηλυσιακού στην Πάτρα με σκορ 12-11.

Σε ένα πολύ αγχωτικό παιχνίδι όπου η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 4-1 ο Ηλυσιακός ισορρόπησε τον αγώνα με το ημίχρονο να λήγει 8-7 υπέρ του ΝΟΠ.

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ με το ΝΟΠ να ξεφεύγει 4 λεπτά πριν το τέλος με 12 - 10 και τελικά να επικρατεί με 12-11.

Μια ειδική αναφορά στο φουνταριστό μας, Αναστάση Κωνσταντακόπουλο, που αν και χθες το βράδυ παντρεύτηκε, σήμερα ήταν πιστός στο ραντεβού με την ομάδα και πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση.

Να ζήσετε και να ευτυχήσετε Αναστάση και Έλενα!

Τα 8λεπτα: 4-1, 3-5, 3-2, 2-3

Τα γκολ του ΝΟΠ: Γεωργαράς 1, Πολάτος 1, Κανελλόπουλος 2, Παπαχριστόπουλος 2, Κωνσταντακόπουλος 1, Ανδρικόπουλος, Πασσάς 4