Loading...
Ημερομηνία: Κυριακή 07 Ιούλ 2013
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ: Οι δέκα ομάδες της Τελικής φάσης
Κλίκ για μεγέθυνση

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες και στους υπόλοιπους τέσσερις (από τους πέντε) ομίλους της Β' (ημιτελικής) φάσης του πρωταθλήματος Παίδων και γνωρίζουμε πλέον και τις δέκα (10) ομάδες που προκρίθηκαν στην τελική φάση (19-21/7). Είναι οι: ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Π. Φάληρο, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, Πανιώνιος.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από χθες Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 10

2. Άθως Χαλκιδικής 10

................................................

3. Ηρακλής 6

4. Άρης Θεσσαλονίκης 3

5. Μακεδονικός 0

Ο ΠΑΣ Φοίβος δεν μετείχε στους αγώνες.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξάνδρειας):

ΚΕ Κοζάνης - Ολυμπιακός 4-25, ΝΑΣ Ημαθίας - ΟΕΑΝΑΒ 7-9, ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 5-6, Ολυμπιακός - ΝΑΣ Ημαθίας 14-2, ΟΕΑΝΑΒ - ΟΥΚ Βόλου 9-6, ΝΟ Λάρισας - ΚΕ Κοζάνης 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 15

2. ΝΟ Λάρισας 12

..................................................

3. ΟΕΑΝΑΒ 9

4. ΟΥΚ Βόλου 6

5. ΝΑΣ Ημαθίας 3

6. ΚΕ Κοζάνης 0

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Νηρέας Χαλανδρίου - ΑΟ Πετρούπολης 6-10, Π. Φάληρο - ΝΟ Χίου 13-10, ΓΣ Ηλιούπολης - Νηρέας Γέρακα 8-5, ΑΟ Πετρούπολης - Π. Φάληρο 2-10, ΝΟ Χίου - ΓΣ Ηλιούπολης 9-6, Νηρέας Γέρακα - Νηρέας Χαλανδρίου 10-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Π. Φάληρο 15

2. ΝΟ Χίου 12

..................................................

3. ΓΣ Ηλιούπολης 9

4. Νηρέας Γέρακα 6

5. ΑΟ Πετρούπολης 3

6. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

ΑΝΟ Γλυφάδας - Τρίτων Αμαρουσίου 10-1, ΝΟ χανίων - Ιωνικός Νίκαιας 8-4, ΝΟ Βουλιαγμένης - ΝΟ Ρεθύμνου 5-2, Τρίτων Αμαρουσίου - ΝΟ Χανίων 3-8, Ιωνικός - ΝΟ Βουλιαγμένης 6-13, ΝΟ Ρεθύμνου - ΑΝΟ Γλυφάδας 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 15

2. ΝΟ Ρεθύμνου 12

...........................................

3. ΝΟ Χανίων 9

4. Ιωνικός Νίκαιας 6

5. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

6. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός. Νέας Σμύρνης):

ΝΕ Πατρών - Εθνικός Πειραιά 10-8, ΝΟ Πατρών - ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-2, Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 5-6, Εθνικός Πειραιά - ΝΟ Πατρών 7-13, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων - Παναθηναϊκός 1-5, Πανιώνιος - ΝΕ Πατρών 5-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 15

2. Πανιώνιος 8

..................................................

3. Παναθηναϊκός 7

4. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7

5. ΝΕ Πατρών 5

6. Εθνικός Πειραιά 0

Η Τελική φάση θα γίνει 19-21 Ιουλίου. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει αύριο Δευτέρα 8 Ιουλίου στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής

Κολυμβητήριο Ν.Ο.Πατρών
Ακτή Δυμαίων έναντι ΔΕΗ


Ώρες λειτουργίας:
Δευτέρα έως Παρασκευή 10.00 - 20.00
Σάββατο 10.00 - 13.00
Τηλ: 2610 317766

Email Επικοινωνίας: [email protected]

Εθνικό κολυμβητήριο «Α. Πεπανός»

Ώρες λειτουργίας:
Δευτέρα έως Παρασκευή 15.00 - 21.00
Σάββατο 10.00 - 13.00
Τηλ: 2610 644303


Email Διαφήμισης:
[email protected] 

Facebook

Flickr

© Copyright 2020 ΝΟΠ - ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ