Καθημερινή ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ναυτικού ομίλου Πατρών στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook : Ναυτικος Ομιλος Πατρων -ΝΟΠ

@PatrasNauticalClub

Ημερομηνία: Σάββατο 04 Μάρ 2023
A2-2023: 10η αγωνιστική : ΝΟΠ – ΠΕΚΕΒ 17-15
Κλίκ για μεγέθυνση

Με αρκετά λάθη στο αμυντικό της παιχνίδι η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Πατρών επικράτησε της ΠΕΚΕΒ με 17-15

Ο ΝΟΠ ξεκίνησε δυναμικά και προηγήθηκε γρήγορα με 3-1 με την ΠΕΚΕΒ να περνά στην αντεπίθεση και την 1η περίοδο να λήγει 3-4 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στη 2η περίοδο με φοβερή απόδοση στην επίθεση η ομάδα μας πέτυχε 7 τέρματα με το ημίχρονο να λήγει 10-6 υπέρ της.

Η 3η περίοδος ήταν ισορροπημένη, με την ΠΕΚΕΒ να σκοράρει ένα παραπάνω τέρμα και την τελευταία να ξεκινάει με το σκορ στο 14-11.

Εκεί, παρόλο που ο ΝΟΠ άνοιξε τη διαφορά, η ΠΕΚΕΒ αντέδρασε χωρίς όμως να μπορέσει να ανατρέψει το σκορ για να φτάσουμε στο τελικό 17-15.